Slon Indický


Slon indický obývá především Indii, Srí Lanku a jihovýchodní Sumatru. Malé populace najdeme i v Nepálu, Bangladéši, Bhútánu, Kambodži, Malajsii, Myanmaru, Thajsku, Borneu a ve Vietnamu. Tento druh slona původně obýval tropické deštné lesy, avšak v důsledku kultivace krajiny a masivního kácení stromů byl vybíjen. Dnes patří mezi ohrožené druhy zvířat. Hodně jedinců bylo domestikováno a slouží k nošení těžkých nákladů a santálového dřeva v lesích. Je také atraktivním dopravním prostředkem hlavně pro turisty.

Dorůstá délky 3,5 metru a váží 2 - 5 tun. Slon indický má silný dlouhý chobot s jedním prstíkem, který slouží k uchopování předmětů. Na zadních končetinách má čtyři a na předních pět kopýtek. Barva kůže je šedá, řídce porostlá štětinami. Na rozdíl od slona afrického má vysoké čelo s dvěma čelními hrboly, menší uši a nejvyšším místem zvířete je vrcholek hlavy, u afrického druhu jsou to naopak ramena. Slon indický může mít částečně nebo zcela redukované kly, a to jak u samic, tak i u samců. 

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky